افتتاح حساب وب مانی

شما کجا هستید؟ صفحه اصلی/خدمات/خدمات سیسپیمنت/افتتاح حساب وب مانی
افتتاح حساب وب مانی

وب مانی . با پیشرفت روزافزون علوم و تکنولوژی های مختلف استفاده از کیف پول های اینترنتی و الکترونیکی در میان مردم سراسر جهان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و می توان گفت که این کیف پول ها توانسته اند که بسیاری از عملیات و تراکنش های پرداختی را ساده و آسان کنند. از مهم ترین کیف پول های الکترونیکی جهان می توان به مواردی مانند PayPal، Venmo، GoCardless، BRD Wallet، Jaxx، Coinbase و … اشاره کرد که هر کدام می توانند خدمات متنوع و متعددی به کاربران خود ارائه بکنند.

webmoney چیست؟

همانطور که گفته شد امروزه تراکنش های اینترنتی قسمت عظیمی از فعالیت های روزمره کاربران را شکل می دهند. وب مانی (webmoney) به عنوان یکی از سیستم های پرداخت الکترونیکی سریع و رایج دنیا شناخته می شود که برای کاربران خود این امکان را فراهم کرده است که بدون نیاز به حساب های بانکی و کارت های اعتباری، تراکنش های مالی خود را انجام دهند. تراکنش هایی که از طریق وب مانی صورت می گیرند از امنیت بسیار زیادی برخوردارند و به صورت غیر قابل بازگشت و غیرقابل شناسایی هستند.

 Webmoney برای اولین بار از سال ۱۹۸۸ فعالیت خود را شروع کرد و امروزه بیشتر از ۲۹ میلیون کاربر دارد و تمامی استانداردهای اتحادیه اروپا را رعایت کرده است و می توان گفت که این کیف پول به مراتب بهتر و مطمئن تر از سایر سیستم های پرداخت الکترونیکی است. به صورت کلی می توان گفت وب مانی خدماتی مانند شرکت پی پل به کاربران خود ارائه می کند اما از آنجا که این سیستم به کشور روسیه تعلق دارد کاربران ایرانی و سایر کشورهای تحت تحریم آمریکا نیز می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

وب مانی

کاربردهای وب مانی

همانطور که عنوان شد Webmoney همانند سیستم های پرداخت اینترنتی دیگر مانند پی پل خدمات متنوع و متعددی به کاربران خود ارائه می کند و علاوه بر آن کشورهایی که از طرف شرکت های آمریکایی تحریم شده اند نیز می توانند بدون هیچ مشکلی و به راحتی از این سیستم استفاده کنند. از جمله مهم ترین مزایا و کاربردهای استفاده از وب مانی می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاربران وب مانی می توانند در این سیستم پرداخت اینترنتی از ارزهای مختلفی همچون دلار، یورو، روبل، گریونا، طلا، بیت کوین و سایر ارزهای مطرح جهانی استفاده کنند.
 • سیستم پرداخت وب مانی از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و کاربران می توانند با اطمینان خاطر تراکنش ها و عملیات پرداخت و دریافت خود را با آن انجام دهند
 • راه اندازی و افتتاح حساب در این سیستم بسیار راحت است و نیاز به هیچ دانش و تخصص خاصی ندارد
 • برای استفاده از سیستم Webmoney نیازی به داشتن حساب های بانکی و کارت های اعتباری نیست و به راحتی می توان کار انتقالات وجه را انجام داد
 • سایت های بسیار معتبری از سیستم وب مانی پشتیبانی می کنند که نشان از کیفیت و امنیت بالای این سیستم است. مهم ترین این سایت ها شامل com، Tinydeal.com، Resello ، Freelancer.com و Iglobe.ru هستند.
 • به دلیل آنکه این سیستم نیازی به استفاده از IP کشورهای مختلف ندارد انجام تراکنش ها و عملیات مالی می تواند با سرعت بالایی انجام بگیرد.
 • برخلاف سیستم هایی مانند پی پل ، سیستم وب مانی سخت گیر نیست و استفاده از آن نیاز به احراز هویت شدید و حساسیت های بالا ندارد.
 • این سیستم توانسته که امکان خرید و فروش اتوماتیک را برای کاربران خود فراهم کند. همچنین کاربران می توانند از طریق این سیستم ارزدیجیتالی بیت کوین را خریداری نمایند.

انواع حساب های وب مانی

سیستم پرداخت الکترونیکی وب مانی مانند سایر سیستم های پرداخت برای کاربران خود انواع مختلفی از حساب ها را فراهم کرده است که با نام پاسپورت شناخته می شوند. هر کاربر می تواند در این سیستم یک پاسپورت یا گواهینامه الکترونیکی (WM – Pasport) مخصوص به خود را داشته باشد. به صورت کلی ۳ نوع حساب یا پاسپورت برای کاربران Webmoney در نظر گرفته شده اند که به شرح زیر می باشند:

 1. پاسپورت الیاس یا ناشناخته (Alias WM-Passport) : این حساب یا گذرنامه مخصوص کاربران تازه وارد است که هنوز اطلاعات خود را کامل نکرده اند.
 2. پاسپورت تشریفاتی (Formal WM-Passport) : پاسپورت تشریفاتی یا فرمال به کاربرانی اختصاص می یابد که مشخصات خود را در سیستم وارد و ثبت کرده اند.
 3. پاسپورت پرسونال (Personal WM-Passport): پاسپورت شخصی به کاربرانی اختصاص داده می شود که علاوه بر تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک به وب مانی، به صورت حضوری نیز به نماینده وب مانی در کشورشان مراجعه و مدارک خود را تایید کرده اند .

خدمات هر سه پاسپورت در این سیستم مشابه است و تنها تفاوت آنها در میزان تراکنش های روزانه، هفتگی و ماهانه است و می توان گفت در این زمینه پاسپورت شخصی بهترین گزینه است و می توان تراکنش های بیشتری انجام داد. یکی از خدمات سیس پیمنت ، ارائه خدمات وب مانی است. 

انواع حساب وب مانی