خرید و فروش بیت کوین

شما کجا هستید؟ صفحه اصلی/خدمات/خدمات سیسپیمنت/خرید و فروش بیت کوین
خرید و فروش بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین

بیت کوین چیست؟

اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن بیت کوین را تعریف کنیم می توانیم آن را نوعی پول دیجیتالی بنامیم. این واحد پول با علامت اختصاری BTC نشان داده می شود که به معنی خرید و تجارت ارزهای رمزنگاری شده (Buy & Trade Cryptocurrencies) است. البته این تعریف ساده نمی تواند تمامی جوانب مختلف این واحد پول را پوشش دهد. معمولا پول هایی که توسط دولت ها منتشر می شوند دارای پشتوانه هایی با ارزش در بانک مرکزی هستند و اسکناس هایی که عرضه می شوند بر اساس همان پشتوانه ها ارزش گذاری می شوند اما بیت کوین قضیه کاملا متفاوتی دارد و تقریبا می توان گفت این واحد پول هیچگونه پشتوانه ای ندارد و هیچ نهاد دولتی بر آن کنترلی ندارد.

این پول به صورت کامل دیجیتالی است و از کدهای کامپیوتری استفاده می کند. این توضیحات این سوال را در ذهن افراد به وجود می آورد که ارزش بیت کوین بر اساس چه فاکتوری مشخص می شود؟ در جواب این سوال می توان گفت که به رسمیت شناخته شدن این پول در میان مردم می تواند مهم ترین فاکتور ارزش گذاری آن باشد. بیت کوین به عنوان اولین رمزارز یا پول رمزنگاری شده در دنیا شناخته می شود.

رمزارز به پولی گفته می شود که به کمک ابرکامپیوترها با قدرت پردازش بالا و از طریق الگورتیم ها و محاسبات پیچیده کدگذاری و تولید می شوند. در سراسر دنیا میلیون ها کاربر به عنوان توسعه دهنده شبکه بیت کوین فعالیت می کنند و فرآیند تولید آن نظارت دارند.